TEOZOFSKA LOŽA BLAVATSKY je organizirala srečanje in brezplačno predavanje.
To pot je predaval gospod škof Svobodno katoliške cerkve, ARISTID HAVLIČEK – TILI.

»ŽIVETI IZ LJUBEZNI« ,nekaj predavateljevih misli….

»Leta 1975 je človeštvo stopilo v čas individualne in globalne tranzicije iz dobe RIB v dobo VODNARJA. Čas prehoda bo trajal do leta 2025. Človek stopa v novo dobo – v neznano. V obdobju prehoda se stare vrednote življenja soočajo s slutnjami vrednot novega časa. Človek se sooča s krizo identitete in krizo medsebojnih odnosov. Ritem življenja je vse hitrejši, glava je polna skrbi in srce polno bolečine. Časa zmanjkuje, strah narašča, upanje bledi. Čas prehoda je čas krize, ki ima takšne razmere, da ogroža obstoj človeške vrste na našem planetu. V takšnih časih se pojavljajo učitelji in učenja, da bi ljudem pokazali izhod iz krize. Globoko sem preprčan, da je v tem zahtevnem obdobju, daleč najpomembnejše – učenje TEČAJA ČUDEŽEV. Ker ga že vrsto let proučujem in sledim njegovim vodilom, želim z vami podeliti svoja razmišljanja, ki nam bodo v pomoč, da pričnemo živeti IZ LJUBEZNI in se nehamo boriti ZA LJUBEZEN. ŽIVETI IZ LJUBEZNI je tisti način življenja, ki nas vodi naravnost v svet RESNICE. Je POT VRNITVE –  nazaj v domači kraj MIRU in RADOSTI.«

O PREDAVATELJU:

ARISTID HAVLIČEK – TILI:  duhovni učitelj, predavatelj ezoteričnih in teozofskih tem, ki združujejo vzhodnjaška in zahodnjaška duhovna učenja. Tili (kot ga kličejo prijatelji), potuje po duhovni
poti svetosti od svojega 17. leta. Pri svojem duhovnem učitelju (članu Teozofskega društva), je spoznal teozofijo in Tajno Doktrino Helene Petrovne Blavatsky, katero še danes proučuje. Leta 1975 je postal član teozofskega društva, nato je svojo pot od leta 1982 nadaljeval kot duhovnik Svobodno katoliške cerkve in leta 2008 postal prvi slovenski škof Svobodno katoliške cerkve. Leta 1986 se je v Ameriki srečal s Tečajem Čudežev in njegovo globoko sporočilo, ga od tedaj spremlja na njegovi duhovni poti.

 

Predavanje je bilo v:

  • torek, 23.4.2019 ob 17.30 uri v prostorih Bežigrajske knjižnice (Einspielerjeva ulica 1).

Vstop je bil prost.